schemat wyciągów narciarskich Rymarz i Besterek w Jugowie

STOKI RYMARZ i BESTEREK - stoki znajdują się w kompleksie Jugów Park. Stok Rymarz jest przeznaczony co najmniej dla średniozawansowanych. Ze szczytu prowadzą 3 trasy trudna, średnia i łatwa. Stok ten jest bardzo stromy. Wyciąg został umiejscowiony na najbardziej stromej trasie i początkujący będą mieli problem z wjazdem. Dla nich polecamy drugi stok Besterek, łagodny stok o długości 300 m i przewyższeniu 60 m. Obydwa stoki są oświetlone, sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Łączna długość tras narciarskich wynosi 3300 m.

Uwaga: przed wyjazdem na stok proszę najpierw sprawdzić informacje na temat funkcjonowania oraz aktualnych warunków pogodowych / narciarskich (poniżej odpowiednie linki).

Więcej : Jugów Park

Odległość od Chaty : 5 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do Jugów Park


schemat wyciągów narciarskich w Rzece i Sokolcu

STOKI SOKOLEC, RZECZKA - kilkanaście wyciągów narciarskich. Gównie trasy łatwe przeznaczone do nauki jazdy ale jest kilka dla średnio-zawansowanych. Część tras jest oświetlona, wszystkie wyciągi są orczykowe / talerzykowe lub typu "babylift” dla osób stawiających pierwsze kroki w narciarstwie zjazdowym. Trasy naśnieżane i ratrakowane o długości 300 m - 600 m. Duża baza gastronomiczna, kilka wypożyczalni sprzętu narciarskiego, parkingi, szkółki narciarskie, instruktorzy.

Uwaga: przed wyjazdem na stok proszę najpierw sprawdzić informacje na temat funkcjonowania oraz aktualnych warunków pogodowych / narciarskich (poniżej odpowiednie linki).

Więcej : Narty Rzeczka | Na stoku | Orzeł

Odległość od Chaty : 5 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do Rzeczki


schemat wyciągów narciarskich Wielka Sowa w Potoczku

STOK WIELKA SOWA POTOCZEK - składa się z dwu etapowego orczyka dwuosobowego. Łączna trasa zjazdowa liczy około 2 km. I orczyk: dwuosobowy długość: 670 m, różnica wzniesień: 142m, II orczyk: dwuosobowy długość: 795 m, różnica wzniesień: 172m. Trasa do nauki jazdy na nartach - wyciąg talerzykowy o długości 200 m. Nartostrada Wielka Sowa jest oświetlona i regularnie ratrakowana. Stacja posiada system sztucznego zaśnieżania. Na terenie stacji są parkingi, gastronomia i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Uwaga: w sezonie 2014 / 2015 trasa nie będzie uruchomiona.

Więcej : Wielka Sowa Potoczek

Odległość od Chaty : 17 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do stoku


biegowa trasa narciarska Sowa w Górach Sowich

NARCIARSKA TRASA BIEGOWA SOWA - trasa jest naturalnym przedłużeniem trasy "Niedźwiedź" i biegnie od Koziego Siodła (887 m n.p.m) od Schroniska Sowa (900 m n.p.m). Na prawie całym przebiegu jest płaska, wiec dedykowana początkującym biegaczom i dzieciom. Jej długość to zaledwie 2.2 km więc swobodnie można pokonać ją w obie strony. Otoczenie Schroniska Sowa, z górującym nad okolicą szczytem Wielkiej Sowy to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Górach Sowich. Przepiękne widoki rozciągające się ze szczytu będą uzupełnieniem dnia spędzonego na nartach. Trasa narciarska jest regularnie ratrakowana i kładziony jest na niej ślad.

Długość trasy : 2.2 [ km ]

Skala trudności : łatwa  (regulamin)

Profil trasy : Sowa

Mapa trasy : trasa Sowa


biegowa trasa narciarska Niedźwiedź w Górach Sowich

NARCIARSKA TRASA BIEGOWA NIEDŹWIEDŹ - trasa biegnie z Przełęczy Jugowskiej (801 m n.p.m) na Kozie Siodło (887 m n.p.m) po północno - wschodniej stronie Gór Sowich. Trasa ta nie licząc krótkiego i niezbyt stromego podbiegu w początkowej fazie, jest bardzo łagodna i bez większych przewyższeń. Jest wprost idealna dla rodzin z dziećmi i osób rozpoczynających naukę narciarstwa biegowego. W kilku jej miejscach przy dobraj pogodzie rozciąga się przepiękny widok na Pogórze Gór Sowich a szczególnie na Kamionki i Pieszyce. Dodatkowym atutem trasy jest jej położenie w bezpośredniej bliskości kompleksu narciarskiego Jugów Park oraz dużego parkingu. Trasa narciarska jest regularnie ratrakowana i kładziony jest na niej ślad.

Długość trasy : 2.2 [ km ]

Skala trudności : łatwa  (regulamin)

Profil trasy : Niedżwiedż

Mapa trasy : trasa Niedźwiedź


biegowa trasa narciarska Dziewięć Buków w Górach Sowich

TRASA BIEGOWA DZIEWIĘĆ BUKÓWpoczątek tej trasy znajduje się poniżej Przełęczy Srebrnej (568 m n.p.m.) od tzw. Mostu Żelaznego. Przebiega poprzez urokliwe miejsca leżące w Górach Bardzkich a środek jej wypada na Przełęczy Wilczej (532 m n.p.m.). Trasa nie jest trudna ale dość długa i stanowi pętlę. Na Przełęczy Srebrnej oraz w bezpośredniej okolicy znajdziemy dużo miejsc parkingowych jak i punktów gastronomicznych czy noclegowych. Trasa narciarska jest regularnie ratrakowana i kładziony jest na niej ślad.

Długość trasy : 10.2 [ km ]

Skala trudności : łatwa  (regulamin)

Profil trasy : Dziewięć Buków

Mapa trasy : brak


biegowa trasa narciarska Lis w Górach Sowich

TRASA BIEGOWA LIS - to kolejna alternatywa dla narciarzy biegowych startujących od Przełęczy Jugowskiej, jest ona tak jak trasa Sowa przedłużeniem trasy Niedźwiedź i również należy do tras łatwych. Zaczyna się na Kozim Siodle (887 m n.p.m.) a kończy na Lisich Skałkach (880 m n.p.m.), skąd można podziwiać wspaniały widok na południowe Góry Sowie oraz na przełęcz Sokolą. Lisie Skałki stanowią jedno z największych zgrupowań skalnych Górach Sowich. Trasa biegnie w otoczeniu niezbyt wysokich świerków i sosen, które w zimowej szacie dodają jej ogromnego uroku. Trasa narciarska jest regularnie ratrakowana i kładziony jest na niej ślad.

Długość trasy : 2.8 [ km ]

Skala trudności : łatwa  (regulamin)

Profil trasy : Lis

Mapa trasy : trasa Lis


biegowa trasa narciarska Nietoperz w Górach Sowich

NARCIARSKA TRASA BIEGOWA NIETOPERZ - ma początek na przełęczy Jugowskiej (801 m n.p.m.) Biegnie aż do Bielawskiej Polany i z powrotem do Przełęczy Jugowskiej przez Zimną Polanę (879 m n.p.m.). Trasa wiedzie przez teren dość płaski, niewielkie aczkolwiek trochę wymagające podejście zaczyna soę przed Zimna Polaną ale za to kończy się łagodnym 1.5 km zjazdem do Przełęczy Jugowskiej. Na trasie znajduje się kilka pięknych miejsc widokowych, z których można podziwiać Bielawę lub Jugów. Na polanach Bielawskiej i Zimnej można złapać chwilę oddechu i odpocząć we wiatach, które postawiły tutaj Nadleśnictwa Świdnica i Jugów. Trasa narciarska jest regularnie ratrakowana i kładziony jest na niej ślad.

Długość trasy : 10.0 [ km ]

Skala trudności : łatwa  (regulamin)

Profil trasy : Nietoperz

Mapa trasy : trasa Nietoperz


biegowa trasa narciarska Salamandra w Górach Sowich

NARCIARSKA TRASA BIEGOWA SALAMANDRAtrasa wiedzie wokół fortu Ostróg (627 m n.p.m) jednego z elementów największej górskiej twierdzy w Europie - Twierdza Srebrna Góra. Na jej przebiegu znajduje się punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękna panorama Ząbkowic Śląskich. Trasa jest łagodna, doskonała dla początkujących i dla dzieci. W zależności od kierunku pokonywania, możemy rozpocząć ja długim zjazdem i zakończyć krótkim podbiegiem, bądź odwrotnie. Pozostała część trasy urozmaicona jest naprzemiennie, krótkimi zjazdami i podbiegami. Trasa narciarska nie jest ratrakowana, ślady wytyczane skuterem śnieżnym.

Długość trasy : 2.0 [ km ]

Skala trudności : łatwa  (regulamin)

Profil : Salamandra

Mapa trasy : brak