zamek Książ

ZAMEK KSIĄŻ - trzeci co do wielkości (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu) zamek w Polsce. Obiekt jest perłą Szlaku Zamków Piastowskich. Wybudowany w latach 1288 - 1292, z licznymi przebudowaniami. Dla turystów udostępniono cześć zespoły pałacowego w tym znajdujący się w części centralnej zamek piastowski. Na terenie zamku znajdują się piękne ogrody, restauracja i stadnina koni. Obiekt znajduje się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Podczas II Wojny Światowej prowadzono tutaj prace związane z projektem Riese (Olbrzym), którego zamek był jednym z kompleksów.

Więcej : Zamki Polskie  |  

Odległość od Chaty : 35 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do zamku Książ

Wirtualna wycieczka : Dolnyśląsk 360

ZAMEK GRODNO - imponujące ruiny z budynkiem bramnym o fasadzie zdobionej pięknym sgraffito, niewielkim muzeum (wystawa sztuki oblężniczej, izba tortur) oraz wieżą, z której rozciąga się widok na Góry Sowie oraz jezioro Lubachowskie w Zagórzu Śląskim. Zamek jest jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Dolnym Śląsku.

Odległość od Chaty : 18 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do zamku Grodno

TWIERDZA SREBRNA GÓRA - twierdza w Srebrnej Górze jest jedyną twierdzą górską na terenie Polski. Jest to także największa górska budowla forteczna w Europie. Powstała w latach 1765-1777. W skład twierdzy wchodzą fort centralny (z potężnym donżonem) oraz forty pomocnicze: Ostróg, Wysoka Skała, Rogowy. Całość ta stworzyła warownie, której poddał się nawet sam Napoleon.

Odległość od Chaty : 18 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do Twierdzy Srebrna Góra

twierdza Kłodzko

TWIERDZA KŁODZKO - w obecnym stanie jest najcenniejszym w Polsce zespołem fortyfikacji XVII - XVIII wiecznych. Stanowi ona bardzo skomplikowany układ militarny. Do zwiedzania udostępnione są: twierdza oraz system podziemnych korytarzy minerskich i lochów (ok. 1 km) rozciągających się pod kłodzką starówką. Twierdza położona jest na wzniesieniu, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę Kłodzka i okolic, a przede wszystkim na oddalony o 40 km Śnieżnik

Więcej : Zamki Polskie  |  

Odległość od Chaty : 29 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do twierdzy kłodzkiej

Wirtualna wycieczka : Dolnyśląsk 360

 
hełm rycerski