Koścół Pokoju w Świdnicy

KOŚCIÓŁ POKOJU w ŚWIDNICY - największy drewniany kościół w europie. Zabytek znaduje się na liście UNESCO. Jest jednym z trzech kościołów pokoju - pozostałe znajdują się w Głogowie i Jaworze. Od kilku lat w miesiącach letnich melomani mogą słuchać koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego

Więcej : Wikipedia  |  

Odległość od Chaty : 35 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do kościoła

Wirtualna wycieczka: brak


Kaplica Czaszek w Czeremnej

KAPLICA CZASZEK w CZERMNEJ - jedna z największych osobliwości regionu i jedyny tego rodzaju zabytek w Polsce - ściany i sklepienie kaplicy wyłożono ludzkimi czaszkami (ok. 3 tys.) i kośćmi. Dalsze 21 tys. czaszek znajduje się w krypcie pod kaplicą.

Więcej : Wikipedia  |  

Odległość od Chaty : 50 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do kaplicy

Wirtualna wycieczka : Dolnyśląsk 360


Bazylika w Wambierzycach

WAMBIERZYCE - na terenie Sanktuarium Maryjnego, zwanego Dolnośląską Jerozolimą, można podziwiać barokową bazylikę, kalwarię z 74 kaplicami. Niedaleko bazyliki znajduje się ruchoma szopka - najsławniejsza w Polsce. Rzeźbił ją przez 28 lat Longinus Wittig. Stworzył około 800 figurek, z czego aż 300 wprawianych w ruch mechanizmem wagowego zegara.

Więcej : Wikipedia  |  

Odległość od Chaty : 25 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do Wambierzyc

Wirtualna wycieczka: Dolnyśląsk 360


Muzeum Gross Rosen w Rogożnicy

MUZEUM GROSS ROSEN w ROGOŹNICY - to niemiecki obóz koncentracyjny, istniejący w latach 1940-1945, nieopodal wsi Rogoźnica koło Strzegomia w województwie dolnośląskim. Obóz Gross-Rosen powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu.

Więcej : Wikipedia  |  

Odległość od Chaty : 60 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do muzeum

Wirtualna wycieczka: Dolnyśląsk 360


Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

JASKINIA NIEDŹWIEDZIA w KLETNIE - najciekawsza i największa polska jaskinia udostępniona do zwiedzania. Długość korytarzy jaskini przekracza 2.5 km. Polecamy zwiedzić jaskinię razem z pobliską KOPALNIĄ URANU. Uwaga, ze względu na ograniczoną liczbę wpuszczanych w ciągu roku turystów zalecana jest wcześniejsza rezerwacja biletów (telefonicznie lub emailowo)!

Więcej : Wiki  |  

Odległość od Chaty : 70 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do jaskini

Wirtualna wycieczka: Dolnyśląsk 360


ogród dendrologiczny Arboretum w Wojsławicach

ARBORETUM WOJSŁAWICEogród dendrologiczny na terenie Wojsławic w woj. dolnośląskim. Filia Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii (900 odmian), liliowców (3500 odmian), bukszpanów (60 odmian) oraz drzew nie występujących w innych częściach Polski uznane zostały za Kolekcje Narodowe. Arboretum zajmuje obszar ponad 65 ha.

Więcej : Wikipedia   |  

Odległość od Chaty : 45 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do Arboretum

Wirtualna wycieczka: panoramy


Kawiarnia w Nowej Rudzie - Biała Lokomotywa

BIAŁA LOKOMOTYWA w NOWEJ RUDZIE - to kawiarnia w której nasi goście powinni się pojawić. Nie tylko ze względu na doznania smakowe, ale też ze względu na osobę właściciela - pana Leszka Kopcio. Pan Leszek to barista a przede wszystkim miłośnik kawy, tworzący wyjątkowy klimat tego miejsca. Dorośli znajdą tu wspaniałą kawę a dzieciaki wspaniałe naturalne lody lub maliny na gorąco.

Odległość od Chaty : 9 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do kawiarni


Browar Opat

BROWAR OPAT w BROUMOVIE - czeski browar tuż przy granicy z Polską. Istnieje możliwość zwiedzenia browaru (w języku polskim) - podczas którego zostaną przedstawione procesy produkcji jednego z najstarszych piw klasztornych. Browar Broumov jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Zwiedzanie połączone jest z degustacją świeżo ważonego piwa.

Więcej :

Odległość od Chaty : 25 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do browaru

Wirtualna wycieczka: brak

 
klisza fotograficzna