MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH GÓR SOWICH i GÓR STOŁOWYCH.

Przedstawione na naszej stronie (w poprzednich zakładkach) zabytki i atrakcje Gór Sowich / Stołowych są tylko wycinkiem tego co oferuje okolica. Oprócz nich w okolicy znajduje się wiele innych, nieco mniej znanych ale wartych zobaczenia obiektów. Dla wszystkich tych którym "jest za mało" stworzyliśmy mapę atrakcji turystycznych Gór Sowich i Stołowych. Na mapie zaznaczone jest w sumie grubo ponad 100 (wartość dynamiczna - cały czas dodajemy nowe punkty) ciekawych miejsc. Opisane są punkty typu: zabytki, ciekawe formy natury, gdzie dobrze zjeść, baseny, letnie tory saneczkowe, stadniny, kopalnie itp. Link do mapy znajduje się pod obrazkiem.

PUNKTY POI - dla wszystkich zainteresowanych osób posiadających systemy GPS, umożliwiliśmy pobranie lokalizacji turystycznych atrakcji opisanych i znaczonych na mapie w formie pliku ze współrzędnymi POI. Poniżej znajdują się linki do odpowiednich plików .

Ziemia
Kłodzka

To przepiękny zakątek Dolnego Śląska. Na zdjęciach lotniczych można zobaczyć miedzy innymi Twierdzę Kłodzką, Zamek na Skale w Trzebieszowicach czy Uzdrowisko Lądek Długopole S.A. w Lądku Zdroju.


Zabytki
Gór Sowich

Zapraszamy Państwa na wycieczkę lotniczą po przepięknych zakątkach Gór Sowich w Sudetach, począwszy od Zamku Książ do Twierdzy w Srebrnej Górze.


Góry
Sowie

Film pokazujący najpiękniejsze zakątki naszego regionu. Dobry przewodnik po górach Sowich. Dzięki niemu dowiedzą się państwo na co należy zwrócić szczególną uwagę odwiedzając ten region Sudetów.


Podziemia
Zamku
Książ

Podziemia zamku Książ są przedmiotem powszechnego zainteresowania. Mimo tego do dziś tak naprawdę niewiele o nich wiadomo. Są niedostępne zarówno dla turystów jak i badaczy. Gospodarz obiektu - uchylił jednak rąbka tajemnicy.


Kryptonim
Olbrzym

II miejsce w Konkursie Telewizji Lokalnych Grupy Vectra 2008 zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Programów Lokalnych i Regionalnych.


Tajemnice
Riese

Tajemnice Riese to kolejna produkcja Telewizji Sudeckiej, która jest kontynuacją dwukrotnie nagradzanego już filmu „Kryptonim Olbrzym. Film ten w 2010 roku został nagrodzony nagrodą za najlepszy reportaż roku.


Skarby
III Rzeszy

Cykl paradokumentalny B.Wołoszańskiego o skarbach hitlerowskch ukrytych na Dolnym Śląsku. Prawie wszystkie odcinki dotyczą Gór Sowich i najbliższych okolic.

 
projektor