zalew w Radkowie

ZALEW w RADKOWIEpołożony jest bardzo malowniczo u stóp Gór Stołowych. Kąpiąc się, pływając kajakiem / łódką albo łowiąc ryby można podziwiać panoramę Gór Stołowych. Utworzono go przez usypanie ziemnej zapory na rzece Potok Czerwonogórski . Powierzchnia zalewu to ok. 5 ha, długość 1 km.

Odległość od Chaty : 30 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do zalewu


jezioro w Zagórzu Śląskim

JEZIORO LUBACHOWSKIE (BYSTRZYCKIE) - jezioro zaporowe malowniczo położone w dolinie przełomu Bystrzycy o powierzchni 0.5 km² i długości 3.2 km. Wśród wędkarzy zalew uchodzi za doskonałe łowisko. Nad jeziorem góruje zamek Grodno kliknij aby dowiedzieć się więcej o Zamku Grodno. Zalew powstał w wyniku budowy w 1911 roku zapory wodnej o długości 220 m. i wysokości 44 m. - zbudowana wyłącznie z kamienia. Istnieje możliwość wypożyczenia kajaków, rowerów wodnych.

Odległość od Chaty : 20 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do jeziora


zalew w Dzikowcu

ZALEW w DZIKOWCU - zbiornik rekreacyjno-wędkarski, położony w małej dolinie, otoczony lasami i górkami z polną drogą dojazdową. Jest to sztuczny zbiornik wody o powierzchni 3,60 ha.


ZALEW w BIELAWIE - sztuczny zbiornik położony na zachodnich obrzeżach Bielawy u północnego podnóża Gór Sowich kliknij aby dowiedzieć się więcej o Górach Sowich. Zbiornik ma powierzchnię 0,23 km². Na terenie znajdują się : korty tenisowe, basen odkryty z 66 m zjeżdżalnią, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz amfiteatr.

Odległość od Chaty : 15 [ km ]

Dojazd : mapa dojazdu do jeziora


basen w Jugowie

BASEN w JUGOWIE - najbliższe kąpielisko, zaledwie 10 min spacerkiem od Chaty Ale Lipa. Jest to przedwojenny basen położony u podnóża Gór Sowich, otoczony lasem. Basen zasilany jest górskim źródłem. Niedawno odremontowany.


INNE KĄPIELISKA ODKRYTE

  • Nowa Ruda - ul. Fredry
  • Ludwikowice Kłodzkie - ośrodek Harenda
  • Pieszyce - ul. Hermana

Odległość od Chaty : 10 min na nogach


aquapark we Wrocławiu

BASENY KRYTE i AQUAPARKI

  • Nowa Ruda Słupiec "Aqua" - basen sportowy, rekreacyjny, zjeżdżalnia, jacuzzi, sauna.
  • Bielawa "Aquarius" - basen sportowy, rekreacyjny, zjeżdżalnia, jacuzzi, sauna.
  • Wałbrzych "Aqua Park" - basen sportowy, rekreacyjny, zjeżdżalnie, gejzery, armatki, sauna.

Jeżeli wybierają się Państwo zwiedzić Wrocław to bardzo polecamy Aquapark we Wrocławiu (80 km). Obiekt z licznymi atrakcjami : zjeżdżalnie, basen z falami, basen z solanką, leniwa rzeka, Wellness & SPA, itp.

Więcej : Wrocław | Nowa Ruda | Bielawa


paralotnie w Górach Sowich

PARALOTNIE (PARAGLIDING) - sport i forma rekreacji polegająca na lataniu przy użyciu paralotni. Paralotnia jest rodzajem podłużnego "spadochronu". Najprostszą formą latania na paralotni są zloty polegające na starcie ze zbocza o odpowiednim nachyleniu, a następnie szybowaniu i lądowaniu na położonym niżej lądowisku.
W Górach Sowich kliknij aby dowiedzieć się więcej o Górach Sowich działa szkoła latania "Bielik". Starty i początkowe szkolenia odbywają się na Jaworniku. Wszystkich odważnych i marzących o lataniu zapraszamy na organizowane przez szkoły kursy.

Więcej : Szkoła Bielik  |  Wikipedia


ranczo Overo

Odległość od Chaty : 10 [ km ]

Więcej : Rancho Overo

Dojazd : mapa dojazdu na Górę św. Anny

GÓRSKA TURYSTYKA KONNA - Rancho Overo znajduje się w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie) na Górze Świętej Anny (647 m n.p.m.), skąd rozciąga się malowniczy widok na Góry Stołowe kliknij aby dowiedzieć się więcej o Górach Stołowych oraz środkową część Kotliny Kłodzkiej. Ukształtowanie terenu oraz walory przyrodniczo-historyczne sprawiają, że Kotlina Kłodzka jest idealnym miejscem do uprawiania rekreacji konnej oraz wszelkiego rodzaju turystyki aktywnej. Rancho znajduje się także na trasie Sudeckiego Szlaku Konnego, konie posiadają licencję konia górskiego, a sam ośrodek jest bazą konną, afiliowaną przy PTTK. Rajdy oraz naukę jazdy konnej w stylu klasycznym oraz Western prowadzi wykwalifikowana kadra Przodowników Turystyki Jeździeckiej PTTK. Głównym kierunkiem działania Overo jest Rekreacja w Stylu Western.


spływ pontonem w Bardzie

SPŁYW PONTONEM - spływ pontonem / kajakiem Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Spływ tym odcinkiem jest wyprawą pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów.

Odległość od Chaty : 33 [ km ]

Więcej : Ski - Raft  |  Przełom Bardzki

Dojazd : mapa dojazdu do Barda

 
ponton